Marims 700 VC2 łódź aluminiowa

Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Brak Brak  (0 szt.)

Łódź motorowa Marims 700 VC2 z kabiną dwuobową, to wykonana z aluminium jednostka roboczo desantowa, napędzana silnikiem zaburtowym.

Może to być silnik z napedem śrubowym lub z napędem strugowodnym typu JET. Łódź adresowana jest do Straży Pożarnych, Policji, WOPR-u, Straży Granicznej, sztabów kryzysowych i innych służb.

Wyposażona jest w szeroką, opuszczaną platformę dziobową. Wzdłuż burt znajdują się bakisty spełniające funkcję siedzeń.

Na rufie umiejscowiona jest zadaszona sterówka wewnątrz, której jest konsola sterownicza. Na rufie po obu stronach znajdują się wzmocnione platformy zabezpieczające silniki przed  bocznym uderzeniem.  Pod nią montowana jest drabinka teleskopowa. Pokład, furta dziobowa, trapy rufowe wykonane są z blachy aluminiowej ryflowanej/antypoślizgowej. Burty w połowie wysokości wzmocnione są profilem.

Przy górnej krawędzi jest również wzmocniona i zabezpieczona profilem z tworzywa.  Na platformie dziobowej może być zamontowana drabinka i uchwyty dla płetwonurka wpuszczane w powierzchię. Furta obsługiwana jest przez zestaw elektrohydrauliczny sterowane pilotami. Jeden z nich jest bezprzewodowy a drugi zamontowany na stałe blisko dziobu.

Sterówka jest zadaszona i oszklona. Szyby wykonane są ze szkła hartowanego. Na szybie czołowej zamontowwana jest wycieraczka elektryczna. Na dachu może być zamontowana lampa zespolona, antena radary i radiotelefonu, sygnał dźwiękowy, oświatlenie nawigacyjne i robocze. Łódź może być wyposażona w żuraw z ręczną wciągarką samohamowną. Pagaje i bosaki  mocowane są wzdłuż wewnetrznych burt. Zbiorniki paliwa wyposażone są w czujniki a zegary znajdują się na konsoli sterowniczej. Wlewy paliwa zamykane na klucz a odpowietrznikiwyprowadzone na zewnątrz. Komora zbiorników paliwa jest opróżniana z oparów za pomoca beziskrowego wentylatowa.