RAMA Z SIATKĄ RATUNKOWĄ 1.5M X 1.9M

Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest Jest  (1 szt.)

Rama z siatką ratunkową 1.5M X 1.9M.

Ręczna siatka ratunkowa, która jest skuteczna, szybka, bezpieczna i zawsze gotowa do natychmiastowego rozmieszczenia. Charakteryzuje się solidną konstrukcją i długą żywotnością.

Nie wymaga dużo miejsca na pokładzie nawet na małych jednostkach ratowniczych.
Łatwy montaż np. za pomocą karabińczyka lub haczyków.

Wyjmowanie osoby z wody może być trudnym i ciężkim zadaniem ze względu na masę ciała, mokrą odzież i trudne warunki. Dlatego wysokiej jakości sprzęt ratowniczy jest absolutnie niezbędny.

Dacon Rescue Frame to siatka ratunkowa przeznaczona do skutecznego wyciągania człowieka za burtę. Siatkę można uformować w kołyskę ratunkową, pozwalającą na wyciąganie z wody osób wyczerpanych, ciężko rannych lub nieprzytomnych. Służy również jako siatka wspinaczkowa, umożliwiając osobom sprawnym fizycznie wspinanie się na pokład.

Rama ratunkowa Dacon jest odpowiednia dla małych i średnich jednostek pływających. Jest ruchoma, składana i zajmuje niewiele miejsca po złożeniu na pokładzie. W sytuacjach awaryjnych sieć jest łatwa do rozłożenia i użycia przez załogę.

Instrukcja używania:

Po rozłożeniu, rama ratunkowa zawiesza się, tworząc kołyskę w wodzie. Ułóż poszkodowanego w kołyskę i delikatnie włóż na pokład, pociągając za
ramę ratunkową lub liny ratunkowe.
Z opcjonalnym hydraulicznym bębnem i żurawikiem do odzyskiwania, czynność można łatwo wykonać jedną ręką.

Z kołyski ratowniczej korzystają jednostki pływające na całym świecie m.in.:
- łodzie ratunkowe
- jednostki rejsowe
- holowniki i łodzie robocze
- łodzie wojskowe


Ramka ratunkowa Dacon składa się z równoległych prętów wykonanych z włókna szklanego, drążek do manewrowania i pętle na ręce ułatwiające trzymanie.

Kolorystyka: oprócz standardowej czerwieni i bieli, rama dostępna jest również w kolorze szarym lub czarnym.